SĖKMĖS ISTORIJA #4

Procesų projektavimas ir aprašymas

Didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonė kreipėsi su poreikiu suprojektuoti optimalius verslo procesus. Įmonėje taikomi verslo procesai nebuvo aprašyti ir standartizuoti, bei susiformavo per daugiau kaip 20 organiško augimo metus. Įmonės tolesnis augimas ir verslo procesų vystymas buvo apribotas naudojamos verslo valdymo sistemos, todėl įmonė svarstė investuoti į naują verslo valdymo sistemą.

Pagrindinis įmonės poreikis buvo įsigyti reikiamus IT įrankius užtikrinančius sklandų ir efektyvų įmonės operacijų vykdymą. Šis uždavinys buvo išskaidytas į tris etapus: procesų projektavimą, sistemos pirkimą ir sistemos diegimą.

Pirmame etape atliekant optimalių verslo procesų projektavimą. Šio pratimo metu buvo identifikuoti ir suprojektuoti visi įmonės verslo procesai. Procesų projektavimo metu buvo remiamasi geriausia tokių procesų atlikimo praktika siekiant jų efektyvumo ir kokybės, kartu atsižvelgiant į organizacijos brandos lygį. 

Procesų projektavimas yra pagrindas suformuoti aiškius reikalavimus verslo valdymo įrankiui. Tai palengvina tokio įrankio pirkimą, kai organizacija gali lengvai iškomunikuoti dideliam tiekėjų skaičiui apie konkretų poreikį ir negaišti pasakodama apie savo poreikį kiekvienam potencialiam tiekėjui. Taip pat tai padeda išvengti įprastų tokio įrankio pirkimo klaidų, kai vėliau paaiškėja neatitikimai tarp įsigyto įrankio ir organizacijos verslo procesų reikalavimų, kurie gali stipriai apsunkinti organizacijos galimybę efektyviai atlikti kasdienes verslo operacijas bei augti.

Procesų projektavimo rezultate buvo suprojektuoti ir aprašyti esminiai organizacijos verslo procesai ir organizacija galėjo pereiti į antrą etapą – sistemos pirkimą.

Norėdami sužinoti plačiau apie šį atvejį ir kitus verslo procesų optimizavimo sprendimus - susisiekite.
Tiekimo grandinės valdymas

Pavel Urbanovič

pavel@scm.lt
SCM.LT specializuojasi tiekimo grandinių valdyme bei optimizavime, kuriant išmatuojamus ir tvarius rezultatus klientams.
Daugiau įgyvendintų projektų
Sandėlių strategijos projektavimas norint praplėsti sandėliavimo pajėgumus
Tiekimo grandinės optimizavimas gamybos įmonėje
Sandėliavimo paslaugų pirkimo organizavimas

Kodėl verta?

Mokate tik už atliktą darbą
Jokių įsipareigojimų dėl darbo santykių
Aukšta kompetencija

Pasidalinkite su mumis savo iššūkiu