SĖKMĖS ISTORIJA #9

Atsargų valdymo proceso projektavimas

Didmeninės prekybos įmonė kreipėsi su poreikiu sutvarkyti atsargų valdymo procesą. Įmonė periodiškai susidurdavo su sandėlio atsargų nepakankamumu arba perteklinėmis atsargomis. Didžioji dalis prekių buvo pristatoma iš Kinijos, dėl ko įmonės atsargų papildymo terminas buvo ilgas, o Įmonės pirkėjai tikėjosi aukšto prekių išpildymo lygio. Dėl šių aspektų įmonė turėjo palaikyti pakankamai aukštą atsargų buferį apsaugantį nuo tiekimo sutrikimų bei pirkimų nuokrypių. Atsargų ir užsakymų valdymui įmonė naudojo Excel pagrindu veikiantį įrankį. Verslo procesai įmonėje nebuvo aprašyti ir standartizuoti.

Pagrindiniai įmonės poreikiai buvo:

  • Sumažinti prekių trūkumų sandėlyje atvejus ir taip padidinti pirkėjų užsakymų išpildymo lygį;
  • Optimizuoti atsargas išvengiant perteklinių atsargų;
  • Sukurti optimalias taisykles valdant trumpo galiojimo produktus.

Užduotis buvo atlikta dviem etapais:

  1. Pirmame etape vyko optimalios atsargų valdymo strategijos nustatymas, kurio metu buvo analizuojami įmonės tiekiami į rinką produktai, esamos jų tiekimo sąlygos bei pirkėjų reikalavimai. Rezultate produktai buvo suskirstyti į charakteringus segmentus ir kiekvienam segmentui buvo nustatyta optimali atsargų valdymo strategija, bei parengti aiškūs reikalavimai atsargų valdymo įrankiui.
  2. Antrame etape buvo atliekamas tinkamo atsargų valdymo įrankio parinkimas ir diegimas. Įmonės apimtys bei potencialios efektyvaus atsargų valdymo naudos leido įmonei pereiti nuo Excel pagrindu veikiančio įrankio prie specializuoto atsargų valdymo sprendimo. Todėl pagal nustatytus atsargų valdymo reikalavimus buvo parinktas tinkamiausias iš rinkoje esančių atsargų valdymo įrankių, sudarytas jo diegimo planas bei atliktas diegimas.
Norėdami sužinoti daugiau apie šį atvejį ir kitus efektyvaus atsargų valdymo įmonėse sprendimus - susisiekite.
Tiekimo grandinės valdymas

Pavel Urbanovič

pavel@scm.lt
SCM.LT specializuojasi tiekimo grandinių valdyme bei optimizavime, kuriant išmatuojamus ir tvarius rezultatus klientams.
Daugiau įgyvendintų projektų
Sandėlių strategijos projektavimas norint praplėsti sandėliavimo pajėgumus
Procesų projektavimas ir aprašymas
Sandėliavimo paslaugų pirkimo organizavimas

Kodėl verta?

Mokate tik už atliktą darbą
Jokių įsipareigojimų dėl darbo santykių
Aukšta kompetencija

Pasidalinkite su mumis savo iššūkiu